Міжнародний семінар у Дніпрі

Міжнародний семінар у Дніпрі

Міжнародний семінар у Дніпрі

Міжнародні приклади, практичний досвід та корисні рекомендації. У Дніпрі стартував триденний семінар за участю міжнародного комітету Червоного Хреста. На ньому розповідають про судово-медичну ідентифікацію загиблих під час збройних конфліктів та катастроф. Учасники – майже три десятки фахівців з різних регіонів України. Вони перейматимуть кращий світовий досвід: як проводити пошукову роботу, судову археологію та ідентифікацію.


«З проблемою ідентифікації тіл ми стикнулися у 2014 році. Було чималого загиблих – на Саур-Могилі, під Іловайськом. З того моменту активно взаємодіємо із судовими медиками. З початку АТО на Дніпропетровщину привезли тіла 1421 захисника України. На сьогодні невпізнаними залишаються більше сотні бійців. Вони захоронені на Краснопільському кладовищі», – зазначив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко.

Міжнародний комітет Червоного Хреста допомагає з ідентифікацією тіл загиблих в зоні АТО бійців, надає психологічну підтримку сім’ям полеглих. На семінарі у Дніпрі представники організації діляться міжнародним досвідом.

«Основна задача – передати знання, що до полеглих треба ставитися з повагою, належним чином їх ідентифіковувати. Запросили на семінар консультантів Червоного Хреста, які мають досвід роботи в умовах конфліктів у різних частинах світу. Вони розкажуть, як поводитися з тілами полеглих, як організовувати ефективну взаємодію з різними підрозділами», – розказала представник міжнародного комітету Червоного Хреста, лікар судової медицини Maрія Долорес Морсійо Мендес.

На семінар завітали майже 30 фахівців з різних куточків України. Серед них – лікарі судової медицини, представники міжнародних організацій, керівники відділу пошукової роботи ЗСУ.

«Наш відділ займається ідентифікацією тіл, поверненням їх родинам. Я на семінарі, аби підвищити свою кваліфікацію, – розказав начальник відділу громадянсько-військової співпраці оперативного командування «Схід» Сергій Панюта. – Неодноразово брав участь у подібних курсах за кордоном. Переймаємо досвід НАТО, Червоного Хреста. Він корисний, адже в наших іноземних партнерів усе відпрацьовано».

Такий семінар Дніпро приймає вдруге. Перший відбувся у 2015 році.

За час АТО до Дніпропетровщини доставили тіла 1421 бійця. З них 496 – мешканці Дніпропетровської області. Рідні впізнали 847 загиблих воїнів. За допомогою ДНК-експертизи ідентифіковано 316 полеглих захисників. Більше сотні загиблих бійців АТО й досі залишаються невпізнаними.

Якщо ваші рідні зникли безвісти чи загинули в зоні АТО, звертайтеся на «гарячу лінію» ГУ Нацполіції у Дніпропетровській області з 9.00 до 18.00: (067) 609-80-60. Телефон для довідок управління взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи ДніпроОДА: (056) 742-70-25.

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
9
регионов
магазинов

Качественные запчасти на трактор  /  Чашки Бергофф купить Киев  /  Увлекательное Госукрлото  /  Купить весы автомобильные  /  Куплю антиквариат  /  Водонагреватель Титан электрический  /  Купить панели МДФ  / 
Повернутись до початку