Про місто Дніпро

Про місто Дніпро

Про місто Дніпро

З 1926 по 19.05.2016 р - місто носило ім'я Дніпропетровськ.

Дніпро - за поширеною версією корінь слова походить від давніх-іранського «Дан» або «Дон» - річка.

Через річку Дніпро в місті перекинуто 5 мостів.
Найдовший - Кайдацький (1732 м).


Найкрасивішим вважається Мерефо-Херсонський міст. Вигнутий, арочного типу, перекинутий через Дніпро над Монастирському острові.
Наймолодший - Південний міст, відкритий в грудні 2000 р
Найстарший, Амурський (Старий) міст, на момент закінчення будівництва в 1884 р коштував близько 4 млн. Рублів, більше ніж оцінювався на той момент весь Катеринослав.

Місто славиться житловими будинками-хмарочосами. Так в 1983 р в Дніпропетровську був побудований перший 28-поверховий житловий будинок на ж / м Перемога по просп. Героїв, 1.

У 2003 році був відкритий житловий комплекс «Вежі». На момент відкриття - найвищий житловий будинок в Україні - 123 м.

30-ти поверховий готель «Парус» будувалася з 1981 по 1989 рр., Але так і не була добудована до кінця.
Будується комплекс «Брама» на Європейському бульварі повинен бути заввишки більше 200 м. (Близько 50 поверхів).

Набережна уздовж правого берега Дніпра має довжину понад 23 км., Що робить її найдовшою Набережній в Європі.

Цікаво те, що аж до початку 1960-х рр. місто як би відверталися від річки: уздовж Дніпра йшли нескінченні склади і дрібні заводики, місць відпочинку фактично не було, а річка використовувалася тільки як транспортна артерія.

Однак, те, що місто було промисловим гігантом і накопичив мільйони тонн шлаків - відходів металургії, дало можливість сформувати і зміцнити берег широким бульваром. Створити паркову зону розкриту на водні простори, а також провести з заходу на схід, уздовж всього міста, новий широкий проспект - набережну.

Фонтан-лебідь, встановлений в 2005 році на Набережній в декількох метрах від берега, унікальний тим, що може змінювати режими роботи, «махати крилами» і обертатися. При повній потужності висота його центрального струменя може досягати 50 м!

Містами-побратимами Дніпра (Дніпропетровська) є, такі відомі міста, як Вільнюс (Литва), Салоніки (Греція), Ташкент (Узбекистан), Самара (Росія).

Нижньодніпровськ-Вузол - найбільша залізнична сортувальна станція в країні.

Дніпропетровський метрополітен, відкритий в грудні 1995 р, до сих пір можна вважати однією з найкоротших повнофункціональних «підземок» світу. 6 станцій, довжина лінії всього 7,8 км. «Платний демо-версія» - сучасне жартівливе прізвисько місцевого метро.

Три семіконечние зірки на гербі міста означають:
- Вічність - значення зірки в геральдиці
- Число три - минуле, сьогодення і майбутнє
- Бризки металу
- Зірки розташовані у формі латинської букви V, що означає «Victoris» - Перемога.
Центральною фігурою герба є стріла та шабля. Стріла символізує рух, устремління вперед, а також ракетобудування. Шабля - символ захисту, сили могутнього міста.

За останні 80 років найвища температура повітря в місті була зафіксована в серпні 2010 р - + 40,9Со, а найнижча - мінус 29,7 Зі в лютому 1954 р

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
9
регионов
магазинов

Качественные запчасти на трактор  /  Чашки Бергофф купить Киев  /  Увлекательное Госукрлото  /  Купить весы автомобильные  /  Куплю антиквариат  /  Водонагреватель Титан электрический  /  Купить панели МДФ  / 
Повернутись до початку