Преображенський собор в Дніпрі

Преображенський собор в Дніпрі

Преображенський собор

Саме з Преображенського собору була розпочата активна забудова Катеринослава, нинішнього Дніпропетровська. Спасо-Преображенський кафедральний собор в Дніпропетровську є пам'яткою архітектури національного значення. Спочатку планувалося побудувати храм, що перевершує собор Святого Петра у Римі, але війна з Туреччиною змінила плани ініціатора будівництва, князя Потьомкіна.


Розпочато будівництво в 1787 році було припинено. У 1830 році відбулася повторна закладка храму за новим проектом, де він був у шість разів менше вихідного. Завдяки Дмитру Яворницькому храм вдалося зберегти від руйнування після революції. Аж до 1988 року будівля використовувалася не за прямим призначенням. З 1992 року собор офіційно переданий УПЦ.

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
9
регионов
магазинов

Приобретаем оборудование для шиномонтажа по доступной цене  /  Все для эпиляции и депиляции в интернет гипермаркете по выгодным ценам!  /  Самая качественная и модная детская одежда представлена на полках нашего интернет магазин  /  Сборная Египта и Уганды сохранят лидирующее положение после 2 тура  /  Интернет казино GoXBet  /  Тренды одежды 2019 года по мнению ведущих дизайнеров Украины  /  Лучшие игровые автоматы онлайн  / 
Повернутись до початку