Населення міста Дніпро

Населення міста Дніпро

Населення міста Дніпро

За даними на квітень 2016 року населення міста становило: 984 300 осіб.

Етнічний склад (область, 2001 г.): українці - 79,3% (2825,8 тис.). російські - 17,6% (627,5 тис.), білоруси - 0,8% (29,5 тис.), євреї - 0,4% (13,7 тис.), вірмени - 0,3% (10 , 6 тис.), азербайджанці - 0,2% (5,6 тис.).


Мови:

На даний момент місто на 90% російськомовний, однак тих, хто вільно говорить українською не менше 40%, ще 30% - добре, решта 30% городян вкрай погано володіють українською.

Всі державні документи видаються українською, половина ділової документації, вивісок і рекламних плакатів, більшість покажчиків на вулицях також державною мовою.

Друковані ЗМІ на половину російськомовні на половину україномовні або змішані.

Російська мова в Дніпрі пом'якшений і приглушений. Якщо чути справжній український, то це практично еталонний варіант полтавського діалекту покладеного в основу літературної мови.

Місцеве народне наріччя, варіант т.зв. "Суржику" - спотвореного мови, складається з російських і українських слів перемішаних між собою. Його можна почути переважно на ринках і в приміських селищах.

Типовий сучасний Дніпровець відносно добре володіє як мінімум двома мовами.

Широко поширене місцеве явище - діалог людей на двох різних мовах: один говорить українською, другий - російською. Обидва кажуть чисто і не переходять на мову співрозмовника.

Друге типове явище - зміна усної мови. Наприклад, будинки використовується російська, на роботі український, частина діалогу російською, частина на українському і т.п.

Новий східно-український міський сленг, в т.ч. дніпровський - це змішання слов'янських мов з вкрапленнями англійських видозмінених слів. Серед молоді дуже популярний також англійська, інтернет- та комп'ютерний сленг.

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
9
регионов
магазинов

Приобретаем оборудование для шиномонтажа по доступной цене  /  Все для эпиляции и депиляции в интернет гипермаркете по выгодным ценам!  /  Самая качественная и модная детская одежда представлена на полках нашего интернет магазин  /  Сборная Египта и Уганды сохранят лидирующее положение после 2 тура  /  Интернет казино GoXBet  /  Тренды одежды 2019 года по мнению ведущих дизайнеров Украины  /  Лучшие игровые автоматы онлайн  / 
Повернутись до початку