Цікаві факти про місто Дніпро

Цікаві факти про місто Дніпро

Цікаві факти про місто Дніпро

Набережна Дніпропетровська уздовж правого берега Дніпра має довжину понад 23 км, що робить її найдовшою Набережній в Європі.


Фонтан-лебідь, встановлений в 2005 році на Набережній в декількох метрах від берега, унікальний тим, що може змінювати режими роботи, «махати крилами» і обертатися. При повній потужності висота його центрального струменя може досягати 50 м!

Нижньодніпровськ-Вузол - найбільша залізнична сортувальна станція в країні.

Через Дніпропетровську область пролягає найдовший в світі безпосадочний пасажирський авіа-маршрут Нью-Йорк - Сінгапур. 18,5 годин безпосадочного польоту.

У 2003 році був відкритий житловий комплекс «Вежі». На момент відкриття - найвищий житловий будинок в Україні - 123 м.
Катеринославський трамвай був одним із перших електричних трамваїв в Російській імперії: третім після Києва та Нижнього Новгорода.

Протікає по території Дніпропетровської області річка Оріль (притока Дніпра) вважається найчистішою річкою Європи. Навіть в межах деяких промислових міст Дніпропетровщини ще зустрічається черепаха болотна (Emys orbicularis) - вид, внесений до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) і в багатьох країнах Європи оголошений зниклим.

Здобутим на території Апостолівського району гранітом обкладено будівля Московського державного університету ім. Ломоносова, багато встановлених в Росії і Україні пам'ятники. Він використовувався при реконструкції Мавзолею В.І. Леніна в Москві.

Дніпропетровська область за своїм ресурсним потенціалом золота займає перше місце в Україні.

Досліджена в 1971 р на території Нікопольського району Товста Могила - найбагатший з усіх відомих в даний час скіфських царських курганів. Загальна вага виявлених в ньому золотих виробів становить 4,5 кг. На території Нікопольського району Дніпропетровської області знаходиться і найвищий в степовій Євразії курган - Нечаєва (Гегеліна) Могила. Нині його висота складає більше 15 м.

Колекція половецьких кам'яних скульптур, зібрана в Дніпропетровському історичному музеї ім. Д.І. Яворницького, є найбільшою в Європі. Даний музей належить до числа найстаріших музеїв України. У 2009 р він відзначив своє 160-річчя.

Нікополь - єдине в Дніпропетровській області та Україні місто, провідний своє літочислення від дня заснування Запорізької Микитинської Січі. Датою його заснування вважається 1639 р У 1648 р тут був обраний гетьманом Богдан Хмельницький. Звідси почалася Визвольна війна 1648-1654 рр.

Катеринослав (Дніпропетровськ) спочатку був спланований і побудований як нова столиця Російської імперії. За задумом Григорія Потьомкіна він повинен був стати найкрасивішим містом Європи.

Найщедріший земельну подарунок під час знаменитого подорожі Катерини ІІ по «новим» землям було зроблено козаку Сидору Білому - майбутньому кошовому отаману «Війська вірних козаків запорізьких» і герою російсько-турецької війни 1787-1791 рр. За дорученням Григорія Потьомкіна він знайшов досвідчених лоцманів для проведення царської флотилії на чолі з галерей «Дніпро» через Дніпровські пороги. У нагороду за службу імператриця подарувала йому весь Кривий Ріг з прилеглою землею, але козак скромно відмовився від такого подарунка. Тоді Катерина ІІ вручила Сидору Білому золоту табакерку, засипану алмазами.

У 972 р в районі села Нікольського-на-Дніпрі (Солонянський район), за народними легендами, відбувся останній нерівний бій князя Святослава Ігоровича з печенігами. На згадку про цю подію на високій скелі (частини порога Ненаситець) встановлено меморіальну дошку.

Саме в Дніпропетровську був створений ракетний щит колишнього Радянського Союзу. Тут в ОКБ під керівництвом Янгеля М.К. були створені ракети Р-12, Р-14, Р-16, Р-36М (знаменита «Сатана»).

Последние новости

Объявления партнеров

объявлений
203
рубрики
9
регионов
магазинов

Приобретаем оборудование для шиномонтажа по доступной цене  /  Все для эпиляции и депиляции в интернет гипермаркете по выгодным ценам!  /  Самая качественная и модная детская одежда представлена на полках нашего интернет магазин  /  Сборная Египта и Уганды сохранят лидирующее положение после 2 тура  /  Интернет казино GoXBet  /  Тренды одежды 2019 года по мнению ведущих дизайнеров Украины  /  Лучшие игровые автоматы онлайн  / 
Повернутись до початку